Tak Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 TÂK ne demek TDK?2 TAK ne demek Ekşi?3 Tak kılmak ne demek?4 Tak kısaltması nedir?5 TÂK ne demek Osmanlıca?6 TÂK ı Felek Ne Demek?7 Yüksek taklar süslemiş ne demek?8 Tak atmak ne demek?9 Emel nedir ne demek?10 Dilbilim {nasıl} kısaltılır?11 Uzmanın kısaltması nedir?12 Türk Dil Kurumu kısaltması {nasıl} okunması mümkün?
TÂK ne demek TDK?
tak anlamı (II) is. (ta:k) Millî bayramlarda yada mühim bir vakası anmak için düzenlenen şenliklerde, geçit yapılacak caddelere geçici olarak kurulan, yazılar ve çiçeklerle süslenen kemer: “Şimdi İstanbul taklarının yeşil taflanları Altından gaziler geçiyor.” -F. R. Atay.
TAK ne demek Ekşi?
leh dilinde evet anlamına gelir.
Tak kılmak ne demek?
Perâkende etmek, dağıtmak.

Tak kısaltması nedir?
TAK NEDİR? TAK ‘IN AÇILIMI NE? Kısa adı TAK olan terörist grup kendisini Kürdistan Özgürlük Şahinleri olarak tanımlıyor. TAK Kürtçe Teyrêbazê Azadiya Kurdistan’ın kısaltılmış adı.
TÂK ne demek Osmanlıca?
tak / tâk / تاک / طاق Bina kemeri. Yarım daire şeklinde kapı ve pencere üstü. Çardak. Kubbe.
TÂK ı Felek Ne Demek?
tak kelimesi genel anlamda kemer, kenar, cerceve anlaminda kullaniliyor. bir yukseklige kurulan, bir boslugu sinirlayan sekillerin genel adi olabilir.
Yüksek taklar süslemiş ne demek?
ulusal bayramlarda ya da mühim bir vakası anmak için düzenlenen şenliklerde, geçit yapılacak caddelere geçici olarak kurulan, yazılar ve çiçeklerle süslenen kemer.
Tak atmak ne demek?
takla atmak Takla hareketini yapmak. / Fazlaca sevinmek. / Bir hiç kimseye yaranmak için onun hoşuna giden davranışlarda bulunmak, dalkavukluk etmek.
Emel nedir ne demek?
(ﺍﻣﻞ) i. (Ar. emel ) Gönülde yaşatılan ve gelecekte gerçekleşmesi istenen şey, talep, arzu: Her insanın emeli, felsefesi, arzusu bir; para kazanmak (Ömer Seyfeddin).
You might be interested:  Anatolia Ne Demek? (Question)Dilbilim {nasıl} kısaltılır?
Kısaltmanın sonuna nokta konur: ruhb. [ruhbilim], dilb. [ dilbilim, dilbilgisi], dokb. [dokubilim]. 3. Tek heceli kelimeler ilk harfleriyle kısaltılır.
Uzmanın kısaltması nedir?
[Avukat], Prof. [Profesör], Uzm. [ Uzman ] benzer biçimde kısaltmalarla ölçü birimlerini gösteren km [kilometre], santimetre [santimetre], l [litre] benzer biçimde sembollerin / simgelerin hepsi de açılım- larıyla söylenmektedir.
Türk Dil Kurumu kısaltması {nasıl} okunması mümkün?
Minik harflerle meydana getirilen kısaltmalara getirilen eklerde kelimenin okunuşu esas alınır: santimetre’yi, kilogram’dan, mm’den, kr.un. Büyük harflerle meydana getirilen kısaltmalara getirilen eklerde ise kısaltmanın son harfinin okunuşu esas alınır: BDT’ye, TDK ‘den, THY’de, TRT’den, TL’nin vb.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.