PTT Kargo İş Yerine Geldi Ne Demek? Kaç Gün Bekler?

PTT kargo işyerine geldi demek, şubeye ulaşmış fakat hemen hemen dağıtma çıkmamış anlamına gelmektedir. Gelen kargo ertesi iş gününde dağıtıma çıkacaktır. Beklemek istenmiyorsa, kargo PTT şubesinden alınabilir. Dağıtıma başlandığı süre telefona bildiri olarak informasyon gönderilmektedir.

Ek olarak takip denetim kodu ile kargo denetim edilmektedir. Takip kodu etken değil ise en yakın şubeyi arayarak informasyon almak mümkündür. PTT hafta içi saat 8.40 ile 17.30 içinde hizmet vermektedir. Öğle saatlerinde 12.30 ile 13.30 içinde ya da 12.00 ile 13.00 içinde öğle araları bulunmaktadır.

İçindekiler1 PTT Kargo İş Yerine Sevk Edildi Ne Demek?2 PTT Kargo İşyerinde Kaç Gün Bekler?3 PTT Kargo PTT İş yerine Teslim Edildi Ne Demek?4 Kargo Gönderim Süreci {Nasıl} İşler?
PTT Kargo İş Yerine Sevk Edildi Ne Demek?

‘’PTT İşyerine Sevk Edildi’’ cümlesi kargonun en yakın şubede olduğu anlamına geldiği ve ertesi gün de dağıtıma çıkacağı anlamına gelmektedir. Kargo dağıtım işlemi ertesi iş gününde başlayacaktır.  Sevk edildikten sonrasında isteyen kişiler şubeye gidip kargosunu alabilmektedir.

PTT Kargo İşyerinde Kaç Gün Bekler?

APS kurye, kargo ve posta kargosu 10 gün süre kalmaktadır.Yurt dışı APG ve yurt dışı kayıtlı mektup 7 gün bekletilmektedir.Yurt dışı koli ise 20 gün tutulmaktadır.Kayıtlı öteki posta gönderisi 10 gün süre ile bekletilmektedir.Telgraf ise 48 saat tutulmaktadır.Faks (Tele-Post) 24 saat bekletilmektedir.Havale ise 2 ay PTT’de tutulmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Köy Dağıtımına Doğal olarak Bekliyor Nedir?

PTT Kargo PTT İş yerine Teslim Edildi Ne Demek?

‘’Kargo PTT İş Yerine Teslim Edildi’’ yazısı şubeye ulaştı anlamına gelmektedir. Şahıs isterse şubeye gidip teslim alabilir ya da ertesi gün teslim edilmesini beklemelidir. Sabah saat 8.40 ile akşam 17.30 içinde açıktır. Bu saatler içinde kargo gelebilir ya da teslim alınabilmektedir.

Kargo Gönderim Süreci {Nasıl} İşler?

Adım 1: Gönderilecek kargo ulaştırma firmasına teslim edilmelidir.Adım 2: Kargonun fiyatı ödenir ya da alıcıya devredilmektedir. Sonrasında kargo sıraya girecektir.Adım 3: Gidilecek hedef kısa ise direkt olarak sevk aracına yüklenmektedir.Adım 4: Mesafe uzaksa, kargo ilk olarak merkez şubeye gönderilmektedir. Buradan da aynı ya da benzer mesafeye gönderilecek kargolarla gönderilmektedir.Adım 5: Merkeze ulaştıktan sonrasında teslim edilmek için dağıtıma çıkarılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: PTT Poşet Kapanmış oldu Ne Demek?

İlginizi çekebilir:
Kargo Alıcı Şubede Ne Demek? Zimmetlendi Nedir?
PTT Kargo Poşet Kapanmış oldu, Eklendi ve Açıldı Ne Demek?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.