Portal Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Portal ne demek TDK?2 Portal nedir ne demek?3 Portal açmak ne demek?4 Tıp dilinde portal ne demek?5 Portal dolaşım ne demek?6 Portal nedir bilimkurgu?7 Portal mimari ne demek?8 Portal yapmak ne demek?9 Portal ne demek tarih?10 Portal ne demek ekşi lügat?11 Iş portalı nedir?12 Web portalı faaliyetleri ne demek?13 Kaval ne demek tıp?
Portal ne demek TDK?
TDK ‘ya bakılırsa anlamı dört gözle beklenen kelimelerden biri de portal kelimesidir. Portal kelimesi TDK ‘ya bakılırsa ana kapı anlamındadır.
Portal nedir ne demek?
Portal, öteki web sitelerine bağlantıların, çoğu zaman alfabetik olarak listelendiği site. Portal sözcüğü İngilizce kökenli olup ana kapı anlamına gelir. Pek oldukca içinde ne olduğu bir arada bulunduran web siteleri için kullanılır.
Portal açmak ne demek?
Bilhassa web kullanıcılarının bağlantı gerçekleştirdikleri zaman, girdikleri internet sayfası internette oluşturulan bir kapı olarak öne çıkıyor. Bu da internet ağında portal olarak anlatılır.

Tıp dilinde portal ne demek?
Tıp dilindeki portal karaciğerdeki bağırsaklardan karaciğere kanı nakleden büyük damara ilişkin kapı anlamındadır. Her iki anlamı da kapı olarak kullanılır.
Portal dolaşım ne demek?
Oksijence yoksul olan kanın karın boşluğundaki tek organlardan gelmesi ile beraber Karaciğer duvarından geçip karaciğere gelmesi, ondan sonra da alt ana toplardamar ile sağ kulakçığa açılması vakasıdır. Özetlemek gerekirse oksijenli kanı vücuda, kirli kanı da kalbe taşır.
Portal nedir bilimkurgu?
Astronomi daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin haricinde gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyruklu yıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler (gökadalar) ve Kozmik mikrodalga arka plan ışıması şeklinde gözlemlenebilir tüm vaka ve olguları inceleyen bilimdalıdır.
Portal mimari ne demek?
Mühim yapıların cephelerinde yer edinen ve bu yapının mimari üslubunu simgeleyen anıtsal giriş kapısı, taç kapı. Binaların büyük ana giriş kapısı.
You might be interested:  Davay Ne Demek? (Correct answer)Portal yapmak ne demek?
Portal; Ana kapı anlamındadır. Pek oldukca içinde ne olduğu bir arada bulunduran web sitelerine denmektedir. Canlı haberler, söyleşi odaları, elektronik posta, alışveriş, çeşitli rehberler vb. şeklinde bir oldukca bölüm aynı anda yer alabilmektedir. Genel olarak portallar içerik ya da data sağlamaya yönelik oluşturulmaktadır.
Portal ne demek tarih?
Tarih, araştırma alanı olarak, insan kayıtlarına, yazılı ya da sözlü kaynaklara dayanır. Zamanı data, geçmişteki vakalara ilişkin bilinenlerin, tarihe ilişkin güncel fikir çerçevesiyle yorumlanmasıyla oluşur.
Portal ne demek ekşi lügat?
girdin mi her bi yere ulasabilmeni sagliyacagini iddia eden internet sayfası. chat, forum, mail, haber, magazin, hede hodo sekli. yahoo, altavista, excite, cnn, msnbc de guzide portallarimizdandir.
Iş portalı nedir?
Şirket Portalı, şirketinizin bir çalışanı olarak bu kaynaklara güvenli bir halde erişmenizi elde eden uygulamadır. Bu uygulamayı kullanmadan ilkin BT yöneticinizin iş hesabınızı ayarladığından güvenli olun. Şirketinizin bir Microsoft Intune aboneliği de olmalıdır.
Web portalı faaliyetleri ne demek?
Web portalı, çalışanlara, müşterilere ve tedarikçilere bilgiye tek bir erişim noktası elde eden web tabanlı bir platformdur. Bu portallar dinamik bir içeriğe haizdir, doğrusu kullanıcı bu portalları her ziyaret ettiğinde içerik değişim gösterir.
Kaval ne demek tıp?
Kaval kemiği (yada tibia), omurgalıların bacaklarında dizin altındaki iki kemikten (diğeri fibula) daha iri ve dayanıklı olanıdır ve dizi ayak bileğine bağlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.