Mimarlık fakültesi için bilgisayar önerisi

Mimarlık ve birtakım mühendislik dallarında tahsil gören öğrenciler kuvvetli ekran kartlarına sahip cihazlara ihtiyaç duyuyor. Asus’un oyuncular için hususi olarak ürettiği TUF serisi dizüstü modelleri video montaj ve 3 ebatlı dizayn gibi işlerde de epey iddialı. Intel Core i5 10300H prosedürcü ile karşımıza çıkan modelde 8 GB DDR4 RAM ve Nvidia GTX 1650 Ti  ekran kartı yer almakta.

 

4 GB GDDR6 belleğe sahip olan GTX 1650 Ti, beklentileri ziyadesiyle karşılıyor. 1TB M.2 NVMe SSD bulunan aygıt, 144Hz 15.6 inch IPS ekrana sahip. Ayrıca aygıtta 1 adet HDMI 2.0b, 1 adet USB 2.0 Type-A, 2 adet USB 3.2 Gen 1 Type-A ve 1 adet Type C USB 3.2 Gen 2 portu sahip olunan. Kutu bünyesinde 150W şarj adaptörü bulunan dizüstü bilgisayarın boyutları 35.9 cm x 25.6 cm x 2.47 cm, ağırlığı şayet 2.3 kg. Cihazda 2.050 MB/s okuma ve 1.000 MB/s yazma hızına sahip 250 GB M.2 SSD bulunmaktadır.

 

Monster Abra A5 V16.5.2 modelini Hepsiburada üzerinden satın temin edebilirsiniz. 120Hz 15.6 inch IPS ekran ile karşımıza çıkan modelde 8 GB RAM bulunmaktadır. Intel Core i5 10300H işlemciden güç alan Acer Nitro 5 modelinde Nvidia GTX 1650 Ti ekran kartı sahip olunan. 512 GB SSD ile karşımıza çıkan aygıtta 144Hz desteklenmiş 15.6 inch FullHD IPS panel sahip olunan. M1 macbook pro mühendislik için kullanmak mümkün mi? Yazılım yahut pc mühendisliği için M1 işlemcili cihazlar elverişli olur.

 

Yunus Emre Cd. Mimarlar, yeni yapıların ve inşaatların tasarı aşamasından itibaren çalıştığı gibi bütün bu çalışmaları dijital ortamda gerçekleştirdiğini biliyoruz. Bu sebeple mimarlar için dayanıklı, güvenilen ve ihtiyaç duyulan performansı sunabilecek bir tercihi mühim ehemmiyet taşır. Böylece mimarlar gittikleri yerlere de çalışmalarını yanında götürebilir. İşinizi hazırlayacağınız uygulamaları kullanırken gelişigüzel bir donma, takılma yaşanmaması ve performans için asgari 16 GB RAM tercih etmelisiniz.

 

Bu sebeple grafik yönünden yeterli performansın alınabilmesi namına en çok dikkat edilecek donanımlardan birisi ekran kartıdır. Mimarlık öğrencilerinin, tasarımcıların ve performans arayanların en merak ettiği sorulardan bir tanesi de “Bilgisayar seçerke… Masaüstü oyun bilgisayarlarının kuvvetli üyesi Excalibur E600 modelleri yeni NVIDIA GeForce RTX 3070 ve NVIDIA GeForce RTX… Güncellemeler: En İyi Kız Görüşü En İyi Erkek Görüşleri Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır Benzer Sorular Kızlar & Erkekler Ne Diyor? Sorularınız için şayet yorum kısmını kullanıp sorularınızı bize iletebilirsiniz.

 

Kısaca CPU(Central Processing Unit / Merkezi İşlem Birimi) olarak anılan işlemciler, isminden de anlayabileceğiniz gibi bir bilgisayardaki işlemleri yürüten ve neticeleri lüzumlu yerlere gönderen birimdir. Bellek (RAM):  RAM, başka adıyla gelişigüzel ulaşım belleği, dosyaların süratle yazılıp okunmasına müsaade veren bir depolama birimidir. Minimum Gereksinim: 8 GB RAM  Ekran Kartı (GPU):  yahut kısaca (İngilizce’de raphics rocessing nit sözcüğünün kısaltılmışı), şahsi pc, iş istasyonları yahut oyun konsollarında grafik oluşumu için sarfedilen aygıttır. Eğer bir notebook (laptop) değil de bir masaüstü pc alacaksanız yahut toplayacaksanız başka epey mühim faktörler alttaki gibi sıralanır: Anakart (Mainbord):

 

SLI ahengi yardımıyla anakartınıza çok sayıda ekran kartı takarak kuvvetli bir GPU gücüne sahip olabilirsiniz. Örnek verecek olursak uygulanan testlerde Asus ROG Rampage V Extreme x99 anakart gSkill DDR4 ram ile 4004MHz sıklık yüksekliğine kadar desteklemektedir. Sıvı soğutucuları seçmenizi tavsiye ederiz. Zira toplanan parçaların güç gereksinimi karşılanmak zorundadır. Bilgisayar içindeki verilerin yazma ve okunma işleminin süratli olması için iyi bir hard diske sahip olmalısınız. , klasik depolama ünitelerinin yerine geçip, onlarla tıpkı işi yapabilen bir tür depolama teknolojisidir. SSD disklerde bir veriye ulaşmak için disk plakasının o noktaya gelmesini beklemeniz gerekmez, böylelikle disk üstünde pekçok değişik nokta ya dağılmış olan bilgilere çok yüksek süratte ulaşabilirsiniz. Fiyatları yüksek olmakla beraber birbiri ile en ahenkli donanımların bir araya gelmesinden meydana gelen yüksek verimli prosedür gücüne sahiptirler.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.