LNB Aşırı Yüklendi Ne Demek? {Nasıl} Düzelir?

LNB aşırı yüklendi hatası televizyonlarda sık görülebilen bir hatadır. Tv ve çanak anten arasındaki bağlantının sorunlu olduğuna işaret etmektedir. Her ne kadar hata ortaya çıktığında kullanıcılar için çekinceye niçin olsa da çözümü oldukça kolaydır.

İçindekilerLNB Aşırı Yüklendi {Nasıl} Düzelir?LNB Kısa Dönem Yapmış oldu Ne Demek?Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi Ne Demek?LNB Yüksek Frekans Kaç Olmalı?LNB Frekansı Ne Olmalı?
LNB Aşırı Yüklendi {Nasıl} Düzelir?

LNB aşırı yüklendi hatasını çözmek için ilk olarak televizyonun fişini prizden çekin. Uydu kablosu tv arkasında SATELLITE yazmakta olan girişe tam takılı olup olmadığının kontrolünü yapın. Tam olarak yerine takarak yine tecrübe etme yapınız.

Takılı durumda gene hata veriyorsa uydu kablosunun televizyona ya da uydu alıcısına takılı olan kısmında paslanma yada eskime meydana gelebilir. Uydu kablosunu bu kapsamda televizyonun arkasından sökünüz. Kablo ucunda yer edinen metal parçayı çıkarın, kablonun ucunu da 1 – 2 santimetre keserek yeni bir ağız açmış olun. Anten kablosu ucunda bulunan bakır ve folyodan meydana getirilen kısmın birbirine değecek şekilde bir araya getirin. Kablo ucundan çıkarılan metal parçayı yine kabloya takının ve televizyonun girişine yada uydu alıcısına takının. Uydu kablosunun televizyona giriş kısmında problem bulunmuyorsa merkezi sistemin, çanak antenin, televizyona kadar olan kablonun ve çanak üstünde yer edinen LNB’yi elektronikçiye denetim ettirebilirsiniz. Tesisatta meydana gelen kısa dönem bu soruna yol açabilir.

LNB Kısa Dönem Yapmış oldu Ne Demek?

LNB kısa dönem yapmış oldu ifadesi çanak antende, tv kablosunda, çanak anten üstünde bulunan LNB’de kısa dönem oluştuğunu anlatmaktadır. Bu durum elektronikçi vasıtası ile çözülecektir. Kısa dönem aşırı kullanım, ısı değerleri ve araç-gereç kalitesi benzer biçimde durumlardan kaynaklanabilmektedir.

Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi Ne Demek?

Tuner çıkışı aşırı yüklendi ifadesi tuner çıkışının bağlantı yerinde bozulmaya bağlı olarak kopma, kırılma, ezilme ve yırtılma meydana gelmesi halinde verilen ifadedir. Bu tür uyarı oluştuğunda ne olursa olsun bağlantı yerlerinin denetim edilmesi gerekir.

LNB Yüksek Frekans Kaç Olmalı?

LNB yüksek frekans 10600; 22 khz; otomatik; 12 V; kapalı; DISEgG ; LNB1; Frekans; 11844; Sinyal ; %99 şeklinde olmalıdır.

LNB Frekansı Ne Olmalı?

Mevcut LNB frekansı 1844 V 2222 ya da 11747 H 27500 değerlerinde olmalıdır.

İlginizi çekebilir:
500 İnternal Server Error Ne Demek? Hata {Nasıl} Düzelir?
Word Üst Menü Kayboldu {Nasıl} Düzelir?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.