Kazulet Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Kazulet hanım ne demek?2 Kezat ne demek TDK?3 Nemrut nedir özetlemek gerekirse anlamı?4 Halk dilinde gudubet ne demek?5 Bilmukabele nerelerde kullanılır?6 Tezatlık ne anlama gelir?7 Tezatlıklar ne demek?8 Nemrut Dağı’nın hikayesi nedir?9 Nemrut Dağı hikayesi nedir?10 Nemrut hikayesi nedir?11 Dengüre ne demek?12 Nalet ne anlama gelir?13 Hörgelek ne demek TDK?
Kazulet hanım ne demek?
iri yarı, antipatik, kalas. uzun, antipatik, odun benzer biçimde insanoğlu için söylenen bir kelime.
Kezat ne demek TDK?
Kezat ne demek TDK? Bir şeyi devamlı yinelemekten kaçınmak ereğiyle aynı şekilde, bu şekilde, aynı, böylece ya da öylece anlamları katmak için kullanılır.
Nemrut nedir özetlemek gerekirse anlamı?
Tevrat’ta ”Nimrod” olarak geçen Nemrut kelimesi, İbranice kökenli bir hususi isimdir. Bu kelime çoğu zaman zalim ve asık suratlı kişiler için kullanılır. Nemrut, hem de Tanrı’ın varlığını inkar eden ve Hz. İbrahim’i ateşe attıran zalim hükümdarın adıdır.

Halk dilinde gudubet ne demek?
Arapçadan dilimize geçmiş olan gudubet kelimesi, ”gazub” kökünden türetilmiştir. Gazup, yüzüne bakılmayacak kadar çirkin olan şahıs anlamına gelir. Gudubet sözcüğü ise bir tek bayanlar için kullanılır. Bu kelime hem yüzü hem de huyu tahammül edilemeyecek kadar çirkin olan hanım anlama gelir.
Bilmukabele nerelerde kullanılır?
Birinin söylediği söze karşılık söylenen “ben de, size de, sizlere de” anlamında kullanılan bir söz. Örnek: “Hürmetler ederim. – Bilmukabele.
Tezatlık ne anlama gelir?
Karşıtlık (Karşıtlık):İki karşıt düşüncenin bir arada söylenmesidir. Sadece “Gece uyurum, gündüz çalışırım.” demekle karşıtlık sanatı olmaz. Gece ile gündüz zıt iki kavramdır,fikir değildir.
Tezatlıklar ne demek?
Zıtlık sanatı olarak da bildiğimiz karşıtlık, birbirine karşıt olan kavramların bir arada kullanılmasıdır.
Nemrut Dağı’nın hikayesi nedir?
Efsaneye gore, Hazreti İbrahim’i ateşe attıran Babil Hükümdarı Nemrut ‘tan adını alan ve Adıyaman il sınırındaki Kahta İlçesi’nde bulunan büyüleyici dağ. Hakkında çeşitli söylentiler olan bu dağın en somut hikâyesi ise Kommagene Uygarlığı’na dayanıyor.
You might be interested:  Dante Ne Demek? (Correct answer)Nemrut Dağı hikayesi nedir?
Nemrut Dağı, geçmişten günümüze gizemini korumayı başarmıştır. Uzaylıların gizli saklı üssü olduğu iddiası bile yapılmıştır. Malum tek şey ise, dağda hemen hemen keşfedilmemiş tünellerin ve Kral I. Antiochos’un yitik mezarının olmasıdır. Dünyanın her yerinde kesinlikle emsalsiz bir yaşam yada mistik bir yaşam biçimi karşımıza çıkar.
Nemrut hikayesi nedir?
Tanah’a gore kuvvetli bir şahıs ve yetenekli bir avcıdır. Tevrat dışı dini kaynaklara gore O Babil Kulesi ile bağlantılı ve Yehova’ya karşı duran bir kraldır. İslam kaynaklarında İbrahim’i ateşe attıran zalim bir kral olarak resmedilir ve burnuna sinek kaçarak öldüğü anlatılır.
Dengüre ne demek?
Dengüre: Uykusuz gece geçinen insanoğlunun hali, uykusuzluk.
Nalet ne anlama gelir?
a. (la:net, l ince okunması mümkün) 1. Tanrı’nın sevgi ve ilgisinden yoksun olma, ah etme: “Başıma yağan bu ana laneti beni ürpertiyor.” -Y. Z. Fena, iğrenç, fazlaca fena: Nalet bir adam. 3. ünl. Bir ilenme sözü: “Nalet, filozofum diyerek ortaya çıkıp Tanrı’a ve kullara karşı hezeyan eden tımarhanelik herifler!” -Ö.
Hörgelek ne demek TDK?
Daha bineğe yada yük taşımaya alıştırılmamış at ya da eşek sürüsü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.