Kargoda Manifestolandı Ne Demek? Tüm Detaylar

Kargoda manifestolandı, kargo ile gönderilen belgelerin ya da dosyaların (çoğu zaman 1 desiden minik belgelerin) beraber bir torbaya konulması olarak bilinmektedir. Kısacası ambalaj, evrak tarzında bulunan kargolar aynı teslim birimine yola çıkarak paketlerin beraber torbaya konulması anlamına gelmektedir. Bu şekilde paket teslim birimine ulaşmaktadır.

Daha düz bir tarif yapmak gerekirse, 1 desiden minik kargolarınızın kargo firmasında bir torbaya konularak gideceği yere gönderilmesi olarak bilinmektedir. Poşet tek bir yük olarak yapılır ve kargo aracına teslim edilir. Sonrasında dağıtıma çıkacağı süre poşet açılır ve size ulaşır. Bu sistem çoğu zaman bu şekilde ilerlemektedir.

İçindekiler1 Manifesto Torbası Ne Demek?1.1 Sürat Kargo Manifestolandı Ne Demek?1.2 PTT Kargo Manifestolandı Ne Demek?1.3 MNG Kargo Manifestolandı Ne Demek?
Manifesto Torbası Ne Demek?

Manifesto torbası, minik torbaların ya da 1 desiden minik evrakların birimlere ve gidecekleri yere ayrılarak taşınması anlamına gelmektedir. Bu torbanın ağzı mühürlenmektedir. Sadece bu torbanın içine atılan torbalar kesinlikle 1 desiden minik olmak zorundadır. Hemen sonra gönderim adresinde bulunan bölgeye dağıtıma çıkan bu torbalar açılarak dağıtıma çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Besin Ürünleri Kargoyla {Nasıl} Gönderilir?

Sürat Kargo Manifestolandı Ne Demek?

Sürat kargo manifestolandı demek, kargonuzun 1 desiden minik olmasından kaynaklı olarak bir torbaya konulup mühürlendiği anlamına gelmektedir. Bu korkulacak bir durum değildir. Adresinize teslim etmeden ilkin gönderimi kolay olsun ve kaybolmasın diye bu şekilde bir işlem yapılmaktadır. Daha sonrasında yukarıda anlatıldığı şeklinde bulunduğunuz bölgeye gelmiş olarak dağıtıma çıkmaktadır.

PTT Kargo Manifestolandı Ne Demek?

PTT kargo manifestolandı demek, sürat kargoda olduğu şeklinde minik ebatta bulunan kargoların bir torbaya konulması anlamına gelmektedir. Bu durum çoğu zaman PTT’de oldukça çoğunlukla görülmektedir. Belge gönderimlerinde en oldukça kullanılan kargo şirketi olduğundan çoğu zaman aynı yere gidecek 1 desiden minik kargolar manifestolanmaktadır. Böylelikle tek bir torbada güvenli bir halde kargonuz gitmektedir.

MNG Kargo Manifestolandı Ne Demek?

MNG kargo manifestolandı, yukarıda anlatıldığı şeklinde aynı işlemlere dayanmaktadır. Kargonuzun bir torbaya konularak aynı bölgeye gönderimi gerçekleşmektedir. Tek seferde tüm kargoların bir arada toplanması aşaması olarak da değerlendirilmektedir. Bir çok kargo firmasında bu durum aynı şekilde gerçekleşmektedir. Eğer kargonuzda bu şekilde bir bildirim var ise tek bir torbada kargonuzun taşındığını bilmenizde yarar bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir:
Kargo Teslimat Devir Ne Demek? Kuryeye Devir Nedir?
PTT Kargo İş Yerine Geldi Ne Demek? Kaç Gün Bekler?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.