Kargo Teslimat Devir Ne Demek? Kuryeye Devir Nedir?

Kargo teslimat devir, bir kargonun şubeye varması ile beraber dağıtıma çıkarılmasıyla kargonun size yetişmesi için son adım başlamaktadır. Dağıtım gününde ya da dağıtım saatinde dağıtıma çıkan kargo size bildirim olarak “Dağıtıma Çıkarıldı” olarak gelecektir. Fakat o gün meydana getirilen kargo gönderimlerinde sizin kargonuz herhangi bir nedenden dolayı size ulaşmazsa kargo şubeye geri gelmektedir. Bu duruma da Kargo Devir” denmektedir.

Bir başka seçenek ise, kargonuzun teslimatının kargonun çalışmadığı gün şubeye gelmesinden meydana gelmektedir. Bu durum çoğu zaman Pazar günü şubeye gelen kargolar için yaşanmaktadır. Bu durumda dağıtım olmayacağı için kargonuz bir sonraki güne devredilecektir. Bu durum ertesi gün kargonun size ulaşacağı anlamına gelmektedir.

İlgili İçerik: Kargo Alıcı Şubede Nedir?

İçindekiler1 Kargo Kuryeye Devir Nedir?2 Devir Ne Anlama Geliyor?3 Sürat Kargo Teslimat Devir Yazıyor?4 PTT Kargo Teslimat Devir Yazıyor?
Kargo Kuryeye Devir Nedir?

Kargo kuryeye devir, kargonuzu getirecek kuryenin gün içeresinde size ulaşıp kargoyu veremediğinde ertesi gün kargonun dağıtıma çıkacağını belirtmektedir. Bu durum çoğu zaman kargo dağıtım zamanının sonlanması ya da kargonuzun sizden kaynaklı olarak herhangi bir halde ulaşamamasından meydana gelmektedir.

Devir Ne Anlama Geliyor?

Devir, kargoculukta birden fazlaca anlama gelmektedir. Bunlardan ilki kesinlikle kargonuzun devridir. Bu kargonuzun halen size ulaşmadığı ve dağıtımının bir sonraki güne kaydığı anlamını taşımaktadır. Öteki bir anlamında ise, çoğu zaman firmayı başka bir kişiye devretmek şu demek oluyor ki el değişiklik yapmak anlamında kullanılmaktadır. Aslına bakarsak ikinci anlamı birçok sektör için geçerli genel bir anlam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sürat Kargo Teslimat Devir Yazıyor?

Sürat kargo teslimat devir demek, kargonuzun gün içinde size ulaştırılamamasından kaynaklı olarak ertesi güne dağıtım olacağını belirtmektedir. Bu çoğu zaman “Dağıtıma Çıkarıldı” ibaresinden sonrasında karşınıza gelmektedir. Gün içinde kargonuz size ulaşamayınca ertesi güne kalmış ve kargonuzu teslim almanız bigün uzamıştır anlamına gelmektedir.

PTT Kargo Teslimat Devir Yazıyor?

PTT kargo teslimat devir, yukarıda belirtildiği şeklinde dağıtıma çıkarılan sadece gün içinde elinize gelmeyen kargonun ertesi güne kalmasını anlatmaktadır. Bu durum PTT kargo şeklinde birçok kargoda yaşanmaktadır ve oldukça düzgüsel bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer kargonun size geri gelmesi uzarsa bağlı olduğunuz şubeye giderek kendiniz alabilir ya da arayıp kargo durumunu öğrenebilirsiniz.

İlgili İçerik: PTT Kargo Poşet Kapanmış oldu Ne Demek?

İlginizi çekebilir:
Kargo Alıcı Şubede Ne Demek? Zimmetlendi Nedir?
PTT Kargo İş Yerine Geldi Ne Demek? Kaç Gün Bekler?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.