İnternetten Sermayesiz {Nasıl} Para Kazanılır?

Türkiye şartlarında kuşkusuz her fert geçimini sürdürebilmek için ek işe yada hâlihazırda bir işe gerekseme duyar. Küreselleşme gerekliliği ve getirilerinden dolayı de hal tamamen para odaklı olmak zorundadır. Tüm insanlığın en önemli keşiflerinden olan sanal âlem, dolayısıyla İnternet de kolay ek gelir ve büyük gelir kapılarından birisidir. Her iş ana para gerektirir. Sadece İnternette sermayesiz gelir elde etme olanakları bulunur.
Birçok şahıs kariyer hayatında işi olmayan kalmıştır. Bu sürede film seyredebilir, deniz kenarında uzaklara dalabilir veya evlatları ve ailece evinde zaman geçirebilir. Dahası bilgisayar oyunları da oynayabilir. Sadece bir süre sonrasında bunlar çekilmez, bunaltan hal alacak, gelir elde etme gerekliliği her şeyin üstüne çıkacaktır. Tam anlamıyla olmasa da birazcık gelir elde etmek için en uygun yer ise nitekim İnternet âlemidir. En önemli iş ise fırsatları bulup, değerlendirmektir.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

1.
İnternetten Para Kazanma Fırsatları

2.
Uzun Dönemli İnternetten İş Bulmak

3.
Yetilere Uygun İnternetten İş Olanakları

İnternetten Para Kazanma Fırsatları

Kuvvetli Yönlere Odaklanma: Gelir kaynaklarına bağlı olarak meydana getirilen şeylerin de ferdin kuvvetli olduğu alanlarla ilişkili olması daha verimli sonuçlara vesile olur. Örnek vermek gerekirse Blog yazarlığı yapılıyorsa, gelir elde etmek için Google Adsense kullanılabilir.
Servis Bulma: Birçok şirket olabildiğine çevrim içi çalışacak insana gereksinim duymaktadır. Çoğunlukla da iş başına ödeme yapsalar da büyük oranlarda ödemeler olmaz. Fakat süratli ve hatasız çalışmalarda ciddi gelirler kazanmak mümkündür. Misâlen;

Çevrim İçi Anketler: Ne kadar oldukça anket doldurulursa, o denli oldukça para elde edilebilir.
Yazarlık: Bilgisunar platform ve âleminde en fazla öneme haiz olan ve gerekseme duyulanlar emsalsiz, başyapıt yaratabilen yazarlardır. 100 kelime başına 1 lira ve üstü meblağlarda gelir elde etmek mümkündür. Sadece zahmeti ve zamanı oldukça yiyen işlerdendir. Geliri ise çabasına bakılırsa düşük gibidir. Lâkin durum yapıt ortaya koyma, üretmek olunca çok büyük bir haz kazandırır kişiye.

Becerileri Pazarlama: Ses ve film kurgulama şeklinde bir kabiliyet veya grafik tasarlama yetileri kuvvetli yönlerdir ve ciddi paralar kazandırmaktadır. Yazılımlar yada telefon uygulamaları hazırlayarak da para kazanmak ihtimaller içindedir.
Satış Ortaklığı: Takip edeni bolca biri için en kârlı işlerdendir. Bir ürün yada mağazanın satış ortaklığını alarak gelir elde etmek mümkündür.
Yaratıcı Olma: Yaratıcılığı kullanmak önemlidir. Eğitim, tecrübe ve özellikler ne olduğu bir yana, talep edilecek nitelikler iyi belirlenmelidir. Mühim olan bir iş yapmaktan ziyade İnternette yapılabilecek alanda yer almıştır.

Uzun Dönemli İnternetten İş Bulmak

İleriye dönük gözlem: İnternet ortamından gelir elde edilebilmektedir. Yalnız ciddi fedakârlık gerektirdiği asla unutulmamalıdır. Planlı, sürekli ve ısrarlı bir emek harcama gerektirmektedir.
Takvimleme: Süre önemlidir ve takvimsel bir döngüde vakit yönetimi iyi yapılmalıdır.
Haftalık Plan: Çalışmakla geçecek zamanlar belirlenip, haftalık programa dökülmelidir.

Sabah yapılacak bir iş var ise, bir buluşma yada işlem onlar da hesaba katılarak programlama yapılmalıdır.
Haftanın her günü için uygulama yapılmalıdır.
Öğlen yemeği ve ilave mola için minimum 1 saat bireysel kullanım vakti ayrılmalıdır.
Tertipli ve sıhhatli çalışmanın yanı sıra İnternet kariyerinin de ilerlemesine destek olunacaktır. İlerleyen süreçte verimliliği ve ilgili işin ileriye dönük olup olmadığı da anlaşılabilecektir.

Kalite Miktardan Evladır: İlerlemek için sıkı çalışmak gereklidir. Sadece iyi vakit yönetimi işi gün sonunda tamamlayamama olasılığına karşın miktardan daha mühimdir. Oldukça iş yapmaktansa sıhhatli ve kaliteli iş ortaya koymak daha önemlidir.
Enerjik Olunmalı: Bireysel bir yapıda enerjik olmak yada olmamak durumu söz mevzusudur fakat İnternet âleminde çalışan biri için uzmanlaşmak ve enerjik kalabilmek her şeyin ötesindedir. Kimse ferdin {nasıl} biri bulunduğunu bilgisunar âleminde bilmez fakat şahıs kendini bilmektedir. Moral, isteklendirme her daim üst düzeyde tutulmalıdır.
Gerçekçilik: Bir işe adım atmak oldukça zor olsa gerek. Bir gecede kimse vaka kolay varlıklı olmaz. Araştırma safhasında oldukça dikkatli olmak lüzumlu. Gerçek olmayan ve oyun bazlı para kazanma yollarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

Sermayesiz İş Olmaz!
“Para her daim ana para değildir, yaratıcılık, informasyon ve birikimler de önemli sermayelerdendir.” İnternet üstünden yaratıcı fikirler ve deneyimler kullanılarak iş olanağı oluşturmak mümkündür. Ürün tasarlayarak satılabilir. Öğretmenlik, organizasyon kurgulamaları yapılabilir, Sosyallik ve yazarlık yetileriyle kalem konuşturularak da para kazanılabilmektedir.

Yetilere Uygun İnternetten İş Olanakları
Organizatörlük: Organizasyon ve planlama mevzusunda kabiliyet söz konusuysa günümüzde artık kutlamalar için bile organizatörlere başvurulmaktadır ki, bu iş ile de ciddi paralar kazanmak mümkündür. Toplantı, düğün, Nişan, Sünnet, Kutlama vb. organizasyonlar için organizatörlük yaparak para kazanılabilir.

Yiyecek Yapma: Yiyecek yeme mevzusunda iyi olan kişiler kutlamalara hususi yemekler, kurabiyeler ve pastalar hazırlayabilir. Hususi doğum günü pastaları tasarlayarak da para kazanmak ihtimaller içindedir.

Hususi Hediyelikler Yapma: Artık hepimiz hediyeleşmeyi seviyor. Peygamber sünneti olan hediyeleşme esasında ise artık hususi hediyeler daha oldukça rağbet görüyor. Tek ana para el becerileri ise emsalsiz hediyeler hazırlayarak satışa sunabilir ve ek gelir elde edilebilir.
Yazarlık ve Editörlük: Yazmak sanattır ve yazmayı seven birisi için bulunmaz bir altından kıymetli olan eserlerdir. Bu görüşte olan, yazma kabiliyeti olanlar için İnternet bulunmaz bir yerdir. Hobilerle gelir elde etmek mümkündür. Yazdıkça para kazanmak ihtimaller içindedir. Harcanan vakit ve emeğe bakılırsa birçok şirket azca oranda ücret ödese de iyi ödeme icra eden ve yazıların kıymetini bilen kıymetli kişiler ve firmalar da vardır. Kaliteli yazılar yazıldığında ciddi düzeyde ek gelir kazanmak mümkündür. Yazmayı sevmek ve okuryazar olmak yazarlık için ASLA kafi değildir. İmla kurallarıyla birlikte dil bilgisi kurallarına, sözcüklerin etimoloji ve kullanım alanlarına kadar usta olmak gerekir. Birden fazla yabancı dil bilgisi ve dahası sağlam araştırma, okuma yetisi ve öz verisi gerektiren işlerdendir. Metin yazarlığının yanı sıra gölge yazarlık da yapılarak ciddi paralar kazanılabilir.

Ders Verme: Uzman olunan bir alanda ders vermek de gelir kazandırmaktadır. Fotoğraf ve müzik şeklinde sanat içerikli derslerin yanı sıra minik kurslar düzenleyerek de gelir elde edilebilir. Değişik spor dallarıyla ilgilenenlere, matematik ve temel derslere ilişkin mevzu anlatımlı dersler verilebilmektedir. Yabancı dil öğretimi, sınavlara hazırlık mahiyetinde dersler verilerek gelir kazanmak mümkündür.
Satış Ortaklığı ve Pazarlama: İnternet üstünden birçok ürün satılabilmektedir. E-ticaret siteleri vasıtasıyla ürün satışı yaparak gelir elde edilebilir. Belli markaların satış ortaklığını alarak ek gelir kazanmak ihtimaller içindedir.

Toplumsal Medya: Bolca takipçisiz olanlar toplumsal medya üstünden reklamlar vesilesiyle para kazanabilmektedir.
Bakıcılık Yapma: Kolaylıkla risk alınmadan para kazanman öteki yollarından birisi de bakıcılıktır. Hasta, yaşlı veya çocuk bakıcılığı ile tertipli gelir elde edilebilir. Evcil hayvan bakıcılığı da mümkün olup, çocuklarla zaman geçirmeyi sevenler için adeta benzeri olmayan iş modellerindendir. İnternetten tanıtım ve duyumlarıyla iş olanağı elde edilebilmektedir.
Blog ve Web Sitesi Tasarlamak, Açmak: Bir blog yada web site açarak birazcık çabayla sitenin duyulması sağlandıktan sonrasında Google Reklamcılığı ile siteye reklam alarak gelir kazanmak mümkündür.
Kiralama (Kiraya Verme): Evin bir odasını, arabayı, bisiklet yada park yerlerini veya elbiseleri kiralamak isteyen oldukça şahıs vardır. Bu ürünlerin, varlıkların kiraya verilmesiyle gelir elde edilebilmektedir. İnternetten duyurup, duyuru vermek kafi olacaktır.
Tamirat: Bir ürün onarım etme kabiliyeti olanların tamiratla da para kazanması mümkündür. İnternetten kesime ulaşıp, direkt ürün tamiriyle de para kazanılabilir.
Mobil Uygulamalar: Oyun yada uygulama geliştirerek satıştan yada reklamlardan para kazanılabilmektedir.
Online Oyun Testi: Çevrim içi oyun oynayıp, kontrol ederek de para kazanılabilmektedir.
Youtube İle Videolar: Eğitici, eğlendirici, merak uyandıran kaliteli video çekerek youtube ile para kazanılmaktadır. Videolar %100 emsalsiz olmalı ve telif haklarına/topluma saygı ölçüsünde olması gerekmektedir. Aylık 300 – 500 TL kazanmak mümkündür. Sırf bu iş için ekip kuran firmalar ve topluluklar var.
Çevirmenlik: Çevrim içi İnternet üstünden herhangi bir dilde tercüme yaparak da gelir elde edilebilmektedir. Ciddi tecrübe ve çaba gerektirse de zaman içinde, alıştırma yapılarak durum daha da pratiğe dökülebilmektedir. Bilhassa İngilizce, Almanca, İtalyanca, Arapça ve Hintçe ile Korece şeklinde diller oldukça rağbet görmektedir.
E-Kitap Yazımı: Her ferdin uzmanlık alanı normal olarak ki vardır. Söz mevzusu alanlarda kurs, eğitim, kariyer veya spor şeklinde alanlarla ilgili e-kitap yazıp, satarak para kazanılabilmektedir. Elbet ki, kalite en mühim ilkedir. Bu hususta yazarlıkla beraber araştırmacı yazar statüsü ön plana çıkmaktadır.
Web Site Kurma: Web tasarım ve programlama bilgisine bağlı olarak başkaları için ücret karşılığı site kurularak da para kazanılabilmektedir.
Ek olarak müzik dinleyerek, video izleyerek, anket doldurarak ve bağlantı kısaltmalarıyla da web üstünden para kazanılabilmektedir. Anlatımı yapılanlar informasyon ve tecrübe sermayesi gerektirmektedir. Bunlar haricinde da ana para gerektiren birçok İnternet iş proje ve olanağı bulunmaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.