Evde Domates Kurutma İşi Yaparak Para Kazanmak

Ev bütçesine destek olmak ve evde gerçekleştireceğiniz işler ile para kazanmak istiyorsanız domates kurutarak para kazanabilirsiniz. Evde domates kurutma işi son dönemlerde bilhassa Türkiye’deki organik beslenme sektöründeki ciddi artış ile beraber rağbet gören işler içinde yer almaya başladı. Tüm Türkiye’de artış gösteren organik ve sıhhatli beslenme mevzusunda bilhassa büyük illerde büyük bir ilgi olur iken gerçekleştireceğiniz domates kurutma işi yardımıyla kazancınız tertipli ve yüksek rakamlar olacaktır.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

1.
Evde Domates Kurutma İşi {Nasıl} Yapılır?

1.1.
Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde Domates Kurutma İşi {Nasıl} Yapılır?
Evde domates kurutma işi yapmak istiyorsanız ilk olarak domatesin mevsimi olan yazları ucuz fiyatlar ile yüksek oranda domates almanız gerekiyor. Domatesin mevsimi olmadığında ilgi görmekte ve satışlarınız artış gösterecektir. Senenin bilhassa kış aylarında organik beslenme ihtiyacı duyan milyonlarca şahıs domatese büyük ilgi göstermektedir.

Domates kurutarak para kazanmak için ilk olarak aldığınız domatesleri temizliyor ve peşinden da kabuklu yada kabuksuz olarak gerçekleştireceksiniz buna karar verdikten sonrasında rendeleme işlemlerini yapıyorsunuz. Sizlere önerimiz hem kabuklu, hem de kabuksuz olarak değişik değişik hazırlayacağınız domates kurularına ilgi duyulmaktadır.
Domates kurutma işlemi düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir ve uğraştırıcı özellikleri bulunmaktadır. Sadece domates kurutma işini yapar iken başarıya ulaşmış olmanız durumunda küçük-büyük tüm işletmelere bu domates kurularını pazarlayabilirsiniz. Yazın averaj olarak kilo fiyatı 50 kuruş olan domatesi kış aylarında kilo fiyatı 2.00 lira ve üstünde ( dönem dönem 5 lira ve üstüne çıkıyor ) pazarlayabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanabilirim?
Domates kurutarak para kazanmak isteyenler için kendi emekleri doğrultusunda kazanacakları rakamlar belirlenmektedir. Bunun için yazları hem ne kadar uygun fiyata domates aldığınız, hem de kaç kilo aldığınız ehemmiyet arz ediyor. Domates kurutma işinde kazanç averajı %400’dür. Mesela 2.000 TL’ye aldığımız domateslerin kurutma işlemlerini gerçekleştirdikten sonrasında satacağınız sayı 8.000 TL’dir ve kar rakamınızda 6.000 TL olmaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.