Bitcoin {Nasıl} Kazanılır?

Bitcoin {Nasıl} Kazanılır
 
Bitcoin kazanmak için hisse senedi alınması ve ileriki zamanlarda bu hisse senetlerinin satışa sunulması gerekir. Bitcoin kazanmak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim durum, hisse senetlerinin piyasa kıymetini izlemek ve hisselerin kıymet kazanılmış olduğu esnada satışı gerçekleştirmektir. Bitcoin kullanımı için cep telefonlarına, tabletlere ya da bilgisayarlara “Bitcoin Cep Cüzdan” uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. Bitcoin cep cüzdan uygulamasının emek harcama sistemi, e-posta sistemi gibidir sadece, bir tek para transferi işlemleri için kullanılmaktadır. Cep cüzdan numarası, arkadaşlara ve para transferi meydana getirecek tüm çevreye yayılmalıdır. Cep cüzdan numarası yazılıp gönderilecek Bitcoin limiti belirlendikten sonrasında, para gönderme işlemi tamamlanacaktır. Böylece cep cüzdana gelen Bitcoin blokları nakde çevrilip, banka hesabına aktarılabilir.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

1.
Bitcoin Blok Zincir Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?

2.
Bitcoin İşlemleri Nedir, Özellikleri Nedir?

3.
Bitcoin Hesabı Yönetirken Şeffaflık Uygulamasına Dikkat Edilmelidir!

4.
Bitcoin İşlemlerinin Genel Özellikleri ve Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Durumlar

Bitcoin Blok Zincir Uygulaması Nedir, Ne İşe Yarar?
Bitcoin blok ağının kullanım amacı, Bitcoin limitlerinin paylaşılmasını sağlamaktır. Karşılıklı olarak onaylanan Bitcoin alım satım işlemleri, Bitcoin blok zincirlerine dahil olmaktadır. Bitcoin blok zincirleri belirlendikten sonrasında, Bitcoin limitleri kullanıma açılmakta ve satışa sunulmaktadır. İsteyen kişiler, blok zincirlere dahil ettikleri Bitcoin limitlerini banka hesabına aktarıp paraya çevirebilir. Bitcoin cüzdanlarının hesaplanması, içindeki limitin harcanması ve yeni işlemler, blok zincirler yardımıyla yapılmaktadır.
Bitcoin İşlemleri Nedir, Özellikleri Nedir?
Bitcoin işlemleri, Bitcoin cep cüzdanları içinde meydana getirilen her bir transferi yansıtmaktadır. Bitcoin işlemlerinin özellikleri aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

Hususi Anahtar: Bitcoin cüzdanlarıyla karşı tarafa geçirme yapıldığı süre, Bitcoin zincirlerinden “Hususi Anahtar / Kaynak” isminde bir bölüm saklanır ve bu bölüm içindeki bilgiler parçalanır. Bu işlemin yapılmış amacı, para transferi işlemlerinin şifrelenmesini sağlamak ve cep cüzdan işlemi için matematiksel kanıt oluşturmaktır.
İmza: Bitcoin cep cüzdan işlemi bir kez onaylandıktan sonrasında, başka kişiler tarafınca değiştirilmemesi için imza modeli kullanılmaktadır. Bitcoin imzası yardımıyla, cep cüzdanlar arasındaki para transferleri şifrelenir ve koruma altına alınır. Dışarıdan yapılmak istenen herhangi bir müdahaleye karşı, cep cüzdanları ve Bitcoin bloklarını koruma altına almaktadır.

Bitcoin para transferi onayı yapıldıktan sonrasında belirtilen işlemler ortaya çıkar. Meydana getirilen işlemlerin tamamı, kullanıcılar içinde yayılmaktadır ve en fazla 10 dakika içinde, geçirme işlemleri tamamlanmaktadır.

Bitcoin Hesabı Yönetirken Şeffaflık Uygulamasına Dikkat Edilmelidir!
Bitcoin şeffaflık uygulaması, hesabın anonim şekilde insanlara açık olmasını sağlamaktadır. Hesabın kime ilişkin olduğu belli olmasa da hesabın içinde yer edinen Bitcoin bakiyesi, hepimiz tarafınca görülebilir. Bu durumda, hesaplar art niyetli kişilerin saldırılarına maruz kalabilir. Kamuya açık Bitcoin hesaplarını koruma altına almak için yapılması ihtiyaç duyulan işlemler şu şekildedir:

Kamuya açık Bitcoin hesabı, sürekli olarak kullanılmamalıdır.
Sık sık yeni Bitcoin hesabı açılmalı ve işlemler o hesaplara aktarılmalıdır.
Bir tane hesap içinde, yüklü oranda Bitcoin limitinin bulunmaması gerekir.
Tüm Bitcoin limitleri bir hesapta toplandığında, hesaplar saldırıya uğrayabilir. Bitcoin güvenliğini sağlamak için birden fazla hesap oluşturulmalı ve Bitcoin limitleri, hesaplara hisse edilmelidir.

Bitcoin İşlemlerinin Genel Özellikleri ve Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Durumlar
Bitcoin işlem özellikleri ve Bitcoin kullanırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan durumlar şunlardır:

Bitcoin para ağı, bankalar ve değişik para kanallarından daha hızlıdır. Bitcoin ile meydana getirilen para transferi işlemleri onaylandığı andan itibaren, en fazla 10 dakika içinde geçirme tamamlanacaktır.
Bilhassa yurt dışı para geçirme işlemlerinde, bankalar ya da değişik para geçirme ağları tarafınca işlem tutarı kesintileri yapılmaktadır. Bitcoin kullanarak, yurtiçi ve yurt dışı para transferlerini parasız şekilde gerçekleştirmek mümkündür.

Bitcoin kullanımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim mevzu, gönderilen Bitcoin limitlerinin geri ödemesinin talep edilememesidir. Bitcoin işlemleri saklı tutulduğundan, kimsenin kimse üstünde hak iddia etme şansı bulunmaz. Bir hesaba para gönderdikten sonrasında, o paranın geri ödenmesi için Bitcoin işlemi talep edilememektedir. Aynı şekilde yanlış bir Bitcoin hesabına para transferi yapıldığı süre da bu Bitcoin limitlerinin geri alınması mümkün değildir. Gönderilen limitlerin geri alınabilmesi için geçirme meydana getirilen hesap sahibinin, aynı limitleri geri vermesi gerekir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.