Banka Hariç Nereden Para Bulabilirim

Oldukca zor durumdasınız ve paraya mı ihtiyacınız var? Günümüzde paraya sıkışanlar genel anlamda ilk çözüm yolu olarak bankalardan kredi almayı tercih ediyor. Sadece bankalar kredi verecekleri kişinin siciline ve kredi notuna bakarak değerlendiriyor. Doğrusu eğer kredi notunuz düşükse bankalar size kredi vermeyi kabul etmez. Peki, banka haricinde nereden para bulabilirsiniz? Eğer bu probleminin yanıtını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

1.
Kamu Kuruluşları

2.
Senetle Cep Telefonu Alma ve Satma

3.
Evkur Kredisi

3.1.
Tefecilere Dikkat Edin!

Kamu Kuruluşları
Ilk olarak oldukça zor bir durumdaysanız belediyelerden ya da Aile ve Toplumsal Politikalar Müdürlükleri tarafınca size besin, giyim ve sıhhat şeklinde alanlarda yardımda bulunabilirler. Doğal olarak sizlere bu yardımın yapılması için ilkin sizin finansal durumunuzu incelemeleri gerekiyor.

Senetle Cep Telefonu Alma ve Satma
Eğer kredi notunuz düşükse ve bankalardan kredi alamıyorsanız başka yerlerden de para bulabilirsiniz. Son zamanlarda senetle cep telefonu bozdurmak bir çok şahıs tarafınca tercih edilmeye başlandı. Mesela: Taksitle bir cep telefonu satın alın ve onu değerinden birazcık daha azca düşük bir maliyetle bir telefon mağazasına satın. Böylece elinize nakit bir para geçmiş olacak. Son günlerde oldukça tercih edilen bu yöntemin dezavantajı doğal ki aleti piyasa değerinde satın alıp sonrasında daha ucuza satmanız oluyor.
Evkur Kredisi
Banka haricinde para ihtiyacınız olan şeyi karşılayabileceğiniz bir öteki yöntem ise Evkur kredisi! Peki, nedir Evkur kredisi? Evkur kredisi de aynı senetle cep telefonu satın almaya benziyor. Bildiğiniz şeklinde Evkur mağazalarında cep telefonu da dahil olmak suretiyle tablet, dizüstü bilgisayar şeklinde elektronik cihazlar da satılmaktadır. Ve Evkurun avantajlarından da birisi de kredi kartınız olmasa bile elden de taksitle ürün satın alabilmeniz. Eğer Evkur üstünden sıfır bir ürün satın alırsanız ve aldığınız ürünü siz satarsanız elinize nakit bir para geçecektir. Sadece gene de göz önünde bulundurmanız bir durum vardır ki o da satacağınız ürünün aldığınız fiyattan daha düşük fiyata satacak olmanızdır.

Tefecilere Dikkat Edin!
Eğer paraya fazlaca ihtiyacınız var ise size senet imzalatarak borç para vermeyi teklif eden kişilere dikkat edin. Bundan dolayı size çeşitli evraklar imzalatarak dolandırma riskleri oldukça fazladır. Bu yüzden dikkatli olun.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.